Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /homepages/28/d785094514/htdocs/clickandbuilds/Impact/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6630
PL – Impact

Narzędzie do pomiaru wpływu programów nauczania przedsiębiorczości

na nabywanie umiejętności przez młodych ludzi.

Języki

ENG

ESP

PT

PL

CAT

Autorzy:

Dowiedz się więcej o projekcie IMPACT

 

Przeznaczony dla grup i osób indywidualnych. Umożliwia:  

  • Mierzenie kompetencji związanych z przedsiębiorczością.
  • Sprawdzanie postępów.
  • Porównanie wyników.

Narzędzie stworzone na podstawie: The Entrepreneurship Competence Framework. 

Projekt “IMPACT” 

Wpływ programów nauczania przedsiębiorczości na nabywanie umiejętności przez młodych ludzi” jest partnerstwem strategicznym, w którym biorą udział organizacje z czterech krajów: Asociación Jóvenes Solidarios (Hiszpania), Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi (Polska), Câmara Municipal de Estarreja (Portugalia), Bridging do Przyszłości (Wielka Brytania) i Oficina del Pla Jove de la Diputació de Barcelona (Hiszpania). Narzędzie IMPACT opiera się na EntreComp – The Entrepreneurship Competence Framework, opublikowanym w 2016 r. przez Komisję Europejską.

EntreComp definiuje przedsiębiorczość jako „kompetencję przekrojową, która odnosi się do wszystkich sfer życia: od pielęgnowania rozwoju osobistego, przez aktywne uczestnictwo w społeczeństwie, do (ponownego) wejścia na rynek pracy jako pracownik lub jako osoba samozatrudniona, a także rozpoczynanie przedsięwzięć (kulturalnych, społecznych lub komercyjnych)”.

Efektem projektu jest interaktywny test z 55 elementami do samooceny następujących kompetencji zaproponowanych przez EntreComp: Inicjatywa, Motywacja i Dostrzeganie okazji.

Charakterystyka testu:

  • Jest dynamiczny, atrakcyjny i interaktywny.
  • Zawiera audiowizualne materiały wyjaśniające trudniejsze pojęcia.
  • Możesz wybrać kompetencje do pomiaru.
  • Natychmiast otrzymasz  opisowe i ilościowe wyniki wraz z zaleceniami.
  • Możesz mierzyć swoje postępy i porównywać wyniki.

Nauczyciele, wychowawcy i trenerzy mogą wykorzystywać narzędzie do pomiaru kompetencji młodych ludzi, a także ich postępów.

Bezpłatne materiały dla nauczycieli

Scenariusze zajęć Fem tec! (przedsiębiorczośc jako kluczowa postawa życiowa) Link:

Diputació de Barcelona

Młodzi przedsiębiorcy – jeśli nie Ty to kto? Link:

YoungEntrepreneurs

Attribution-NonCommercial (CC BY-NC)
This license lets others remix, tweak, and build upon your work non-commercially, and although their new works must also acknowledge you and be non-commercial, they don’t have to license their derivative works on the same terms.

DESIGNED BY WWW.SPSDESIGN.ES